Piła taśmowa ARG 330 DC CF-NC

Dodatkowe zdjęcia

Już od: 135148.21 zł

INFORMACJA

Całkowity koszt dostawy przesyłką kurierską

jest sumą standardowego kosztu dostawy i dopłaty gabarytowej


dopłata gabarytowa do kosztu dostawy
Produkt dostępny w magazynie
Ilość 
+-

PODANE CENY ZAWIERAJĄ PODATEK VAT 23 %

Całkowicie nowa, rewolucyjna koncepcja odlewu ramienia i unikalne wzornictwo. Odlew ramienia piły, na całej swojej długości jego części nośnej, stanowi w pełni zamknięty profil odlany z żeliwa. Masywne żeliwne ramię w kategorii dwusłupowych pił przemysłowych jest zupełnie wyjątkowe.

W połączeniu ze solidnym zamocowaniem ramienia na dwóch słupach , poruszającym się po prowadnicach liniowych, gwarantuje idealną sztywność całego układu i precyzję przy
przemysłowym cięciu pełnych materiałów, a tym samym zapewnia wysoką żywotność samych taśm tnących . W tej przecinarki zastosowana jest taśma tnąca o rozmiarze 34 x 1,1 mm.

Maksymalna precyzja przy wielokrotnym podaniu materiału została osiągnięta za pomocą przemysłowego serwonapędu z gwintem kulowym, w oparciu o sprawdzony i niezwykle udany model ARG 330 Automat CF – NC.

To wysoko wydajne urządzenie, przeznaczone jest do cięcia pod kątem 90.

Do dokładności podawania materiału przyczynia się również podające imadło z jego "pływającą "
konstrukcją, która umożliwia dokładne podawanie materiałów krzywych, o nierównej powierzchni.

Przy przecinarkach automatycznych CFNC praca jest w pełni zautomatyzowana. Po załączeniu maszyny odbywa się cały cykl cięcia tzn. przesunięcie materiału do taśmy tnącej, zamocowanie ciętego detalu w imadle hydraulicznym, opuszczenie ramienia do cięcia sterowany jest hydraulicznie.
Parametry cięcia jak ilość sztuk ciętych detali, ich wymiary, prędkość taśmy programowana jest na panelu sterowniczym. Wszelkie błędy wynikłe w procesie cięcia wyświetlane są na wyświetlaczu na panelu sterowniczym. Jednorazowa maksymalna długość podawana przez podajnik automatyczny wynosi 500 mm ewentualnie wielokrotności tego wymiaru przy dłuższych detalach. Regulacje siły ścisku imadła podającego i mocującego, oraz szybkości podawania materiału przecinarki tego typu posiadają w standardzie. Przecinarki NC posiadają możliwość zamontowania ścisków odgórnych niezbędnych przy cięciu detali w pakietach. Przy korzystaniu z przecinarek typu NC istnieje możliwość manualnej obsługi tych urządzeń.
Wówczas każda operacja może być sterowana oddzielnie. Przy przecinarkach automatycznych NC praca jest w pełni zautomatyzowana. Po załączeniu maszyny odbywa się cały cykl cięcia tzn. przesunięcie materiału do taśmy tnącej, zamocowanie ciętego detalu w imadle hydraulicznym, opuszczenie ramienia do cięcia sterowany jest hydraulicznie.
Parametry cięcia jak ilość sztuk ciętych detali, ich wymiary, prędkość taśmy programowana jest na panelu sterowniczym. Wszelkie błędy wynikłe w procesie cięcia wyświetlane są na wyświetlaczu na panelu sterowniczym. Jednorazowa maksymalna długość podawana przez podajnik automatyczny wynosi 500 mm ewentualnie wielokrotności tego wymiaru przy dłuższych detalach . Regulacje siły ścisku imadła podającego i mocującego, oraz szybkości podawania materiału przecinarki tego typu posiadają w standardzie.Przecinarki NC posiadają możliwość zamontowania ścisków odgórnych niezbędnych przy cięciu detali w pakietach. Przy korzystaniu z przecinarek typu NC istnieje możliwość manualnej obsługi tych urządzeń. Wówczas każda operacja może być sterowana oddzielnie.
Konstrukcyjnie maszyna posiada dodatkowo zamontowany mocniejszy silnik z falownikiem, który pozwala na płynną regulację prędkości taśmy w zakresie 15 – 90 m/min. Ma to ogromny wpływ na możliwość dobrania optymalnych parametrów cięcia, a co za tym idzie większą efektywność cięcia i trwałość samej taśmy tnącej.

W stosunku do poprzedniego typu przecinarek automatycznych, obecnie produkowane, wyposażono w system podawania materiału przy użyciu profesjonalnego serwonapędu wraz z nowym systemem sterującym i nowym rodzajem dotykowego panelu sterującego. Serwomotor wraz z śrubą kulową zapewnia wysoką szybkość i maksymalną dokładność podawania materiału.

Wysoka dokładność podawania materiału zachowana jest również w przypadku konieczności wielokrotnego podania materiału np. przy cięciu dłuższych odcinków. Pojedyncze jednorazowe podanie wynosi maks. 500 mm. Uzyskując wysoką szybkość podawania zachowujemy wysoką dokładność.

Centralny panel sterowania z dużym kolorowym ekranem dotykowym
(7,5 ") zapewnia proste, intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny.

Panel umiejscowiony jest na wózku i może być dowolnie przestawiany w zależności od potrzeb operatora.

System sterujący umożliwia zaprogramowanie do 60 programów, pomocnych przy szybkim nastawianiu często stosowanych długości
Każdy program można oznaczyć, np. numerem rysunku.

Możliwość zaprogramowania i cięcia różnych ilości sztuk jak i długości, z jednego kawałka materiału materiału bez dodatkowych czynności operatora. Maszyna może pracować w trybie automatycznym,
półautomatycznym lub ręcznym. Podczas ustawiania maszyny w trybie ręcznym, można kontrolować wszystkie funkcje urządzenia osobno.

Przecinarka posiada w standardzie regulację siły ścisku zarówno imadła podającego jak i stałego.. Również falownik to wyposażenie standardowe. Zapewnia on płynną regulację prędkości taśmy tnącej w zakresie 15-90 m / min. Przecinarki NC są wyposażone w wymienny pojemnik na wióry.

Wymiar taśmy tnącej 34-1,1-3870 mm

Silnik przecinarki  400 V, 50 Hz, 3,3 kW

Silnik agregatu hydraulicznego 400 V, 50 Hz, 1,1 kW

Silnik pompy chłodzenia 400 V, 50 Hz, 0,12 kW

Silnik Servomotoru  1,3 / 2 kW

Obroty taśmy tnącej falownik 15-90 m/min.

Wysokość imadła  850 mm

Zbiornik chłodziwa 30 litrów

Wymiary maszyny (min.)  2350 x 2400 x 2100 mm

Wymiary maszyny (max.)  2400 x 2660 x 2100 mm

Waga maszyny 1320

 


  • Producent: Pilous


wabusiness template