Traki taśmowe poziome

Traki taśmowe do drewna Pilous Forestor to największy typoszereg traków na świecie. Typoszereg CTR przedstawia najnowocześniejsze trendy w konstrukcji pił taśmowych do kłód z maksymalnym naciskiem na dokładność i długą żywotność maszyny przy minimalnych ponoszonych kosztach.
Maszyna jest zaprojektowana jako oryginalna konstrukcja, która umożliwia łatwą wymianę i regulację wszystkich głównych węzłów technologicznych i ich indywidualnych części. Z punktu widzenia długotrwałego czasu eksploatacji maszyny, w wyraźny sposób obniża to koszty konserwacji, i skraca czasy serwisowe, powodując krótsze przestoje produkcyjne.
Podstawą każdej maszyny są stabilne sekcje przejazdowe, które we wszystkich naszych typach są wystarczająco wytrzymałe nawet dla największych średnic przerabianych okrąglaków, a w praktyce wytrzymują wielokrotnie cięższe warunki pracy. Długość cięcia jest dla wszystkich typów praktycznie nieograniczona, zależna tylko od liczby zainstalowanych sekcji przejazdowych.
Sekcje przejazdowe są wyposażone w masywne przechylne kątowniki, z regulowaną wysokością łoża dla kłód. Po sekcjach przejazdowych po dokładnej stalowej prowadnicy porusza się most ramienia piły taśmowej. Ruch mostu zapewnia przekładnia łańcuchowa napędzana silnikiem elektrycznym z profesjonalną przekładnią łańcuchową i płynną regulacją prędkości ruchu cięcia i ruchu powrotnego za pomocą przekształtnika częstotliwości. Bardzo prosta i łatwa obsługa odbywa się z ergonomicznie umieszczonego centralnego panela sterowniczego z prędkością przejeżdżania wyświetlaną na wyświetlaczu cyfrowym.
Na moście znajduje się ramię piły taśmowej, które ze względu na ruch w górę i w dół jest ułożone na twardych, chromowanych kolumnach o średnicy zależnej od typu, i które zapewniają absolutną dokładność ruchu ramienia piły taśmowej, a przy okresowym smarowaniu praktycznie nieograniczoną żywotność. Pionowy ruch ramienia zapewnia obustronna zsynchronizowana przekładnia łańcuchowa napędzana silnikiem elektrycznym z przekładnią ślimakową. Ruch, sterowany z centralnego panela ma 2 prędkości – posuw szybki i wolny, posuw do dokładnego dojechania w wymagane położenie. Ten system zawsze można uzupełnić o elektroniczny układ pomiarowy, który automatycznie dojedzie w zadane położenie. Z prawej strony ramienia znajduje się koło napędowe piły taśmowej napędzane silnikiem elektrycznym (w typie CTR 710 GX stosowany jest silnik benzynowy Honda). Ułożyskowanie wału napędowego koła tworzy niezależny, wymienny zespół i jest regulowane we wszystkie strony. Z lewej strony jest umieszczony zespół koła napinającego. Ruchomy korpus zespołu napinającego w klinowym kanale w masywnym odlewie żeliwnym z nastawianą listwą dociskową, która umożliwia precyzyjną regulację układu bez luzów nawet po długim okresie eksploatacji maszyny. Oba koła są wykonane z żeliwa szarego o wysokiej jakości i dokładnie wyważone ze względu na wibracje. Na obwodzie koła jest wytoczony kanał, w którym na stałe jest osadzony wymienny pasek gumowy z przekładką tekstylną, który tworzy powierzchnię styku między kołem a taśmą piły.
W cięciu taśma piły jest prowadzona przez hartowane i szlifowane rolki prowadzące. Również ten układ jest w pełni regulowany we wszystkie strony i zapewnia dokładne położenie rolki prowadzącej w każdej pozycji zależnie od średnicy kłody.
Końcowe, dojazdowe położenia mostu i ramienia są zabezpieczone przed uderzeniami wyłącznikami krańcowymi, w większych typach z automatycznym spowolnieniem. Do wszystkich tych maszyn istnieje bardzo szeroka oferta wyposażenia dodatkowego, które ułatwia i przyspiesza obsługę maszyny oraz wpływa na jej wydajność. Nasz oryginalny system konstrukcji umożliwia w dowolnej chwili dodatkowe zamontowanie niezbędnego wyposażenia, ponieważ każda podstawowa wersja maszyny zawiera wszystkie miejsca przygotowane do montażu łącznie z otworami i gwintami.
Nasze maszyny w praktyce sprawdziły się w najbardziej ekstremalnych warunkach, które można sobie wyobrazić. Bezawaryjnie pracują nawet w 40 stopniowych mrozach na Syberii (wersja Arktic), jak też w wysokiej temperaturze i wilgotności w dżunglach Azji, Afryki albo Ameryki Południowej i nadal są dzisiaj najczęściej sprzedawaną marką w wielu krajach Europy zachodniej i wschodniej. Mamy nadzieję, że i Państwo dołączą do grona naszych zadowolonych partnerów.

Kliknij w jeden z poniższych obrazków w zależności jaką wersją wyposażenia traka jesteś zainteresowany

 

wabusiness template